Jak se hodnotí nejlepší olivové oleje na světě

Jak se hodnotí nejlepší olivové oleje na světě

Víte, kdo každý rok hledá vítěze pro ocenění NEJLEŠÍ OLIVOVÝ OLEJ na světě?

Ocenění Nejlepší olivový olej - World´s Best Olive Oils 

Prestižní ocenění Nejlepší olivový olej získává každoročně pouze jeden extra panenský olivový olej. Vítěze vyhlašuje mezinárodní organizace World´s Best Olive Oils (WBOO) na základě vyhodnocení výsledků nejvýznamnějších mezinárodních soutěží.

 

Organizace World´s Best Olive Oils

World´s Best Olive Oils (WBOO) je organizací, která sestavuje mezinárodní žebříček nejlepších olivových olejů na základě výsledků nedůležitějších mezinárodních soutěží.

4 hlavní pilíře WBOO:
1. Nezisková organizace – žebříček nejlepších olivových olejů sestavuje pro ohodnocení kvalitní produkce, ne pro vlastní ekonomické důvody
2. Objektivita – WBBO je nezávislou organizací předních expertů na hodnocení kvality olivových olejů
3. Zodpovědnost – zodpovědně a nestranně zpracovává výsledky nejvýznamnějších mezinárodních soutěží
4. Aktuálnost – žebříček aktualizuje každoročně po uzavření poslední ze soutěží

Zásady WBOO

World´s Best Olive Oils (WBOO) je nezisková a nevládní mezinárodní organizace.

Je založena a spravována předními mezinárodními profesionálními organizacemi a odborníky na ochutnávání a testování olivového oleje. Jedním s cílů je vybodování objektivního mezinárodního žebříčku nejlepších extra panenských olivových olejů a tak ocenit jejich mimořádnou kvalitu. Žebříček se sestavován na základě největších mezinárodních soutěží extra panenských olivových olejů.

V současném světě zaměřeném na konzum a výkon cítí WBOO potřebu podporovat produkty prémiové kvality i jejich výrobce. A ocenit je za jejich přístup k produkci. WBOO chce objektivně a zodpovědně sestavit výsledky významných mezinárodních soutěží, které hodnotí extra panenské olivové oleje na základě mezinárodně uznávaných metod a standardů. Organizace WBOO je nestranným vyhodnocovatelem soutěží, které ctí svá vlastní pravidla a zákonitosti vzniku nejlepších extra panenských olivových olejů.

Na světě je mnoho výborných olivových olejů, které se soutěží neúčastní a nemohou tak získat označení Nejlepší olivový olej. Je vždy na zvážení výrobců olivových olejů, zda chtějí kvalitu svých olejů porovnávat s konkurenčními produkty.

 

Nejdůležitější mezinárodní soutěže extra panenských olivových olejů

Při vyhodnocování žebříčku World´s Best Olive Oils jsou brány v úvahu pouze mezinárodní soutěže velkého významu. Na světě je mnoho národních soutěží či soutěží lokálního významu. WBOO chce udržet mezinárodní rozsah žebříčku, proto se soustřeďuje pouze na výsledky nejvýznamnějších mezinárodních soutěží. Soutěží s širokou mezinárodní účastí bez zjevného komerčního zájmu. Dále soutěže, kde oleje hodnotí profesionální odborníci, nikoliv amatérští nadšenci.

1. Mario Solinas Award - COI/IOC   Cenu uděluje International Olive Council (IOC/COI) v Madridu (Španělsko). Jedna z nejpřísnějších soutěží.
2. Ovibeja   Mezinárodní nezávislá expertní komise uděluje ocenění nejlepším olejům v Beja (Portugalsko).
3. ArgOliva   Mezinárodní soutěž se sídlem v San Juan (Argentina). Oleje soudí mezinárodní experti podle komplexního hodnotícího žebříčku.
4. L'Orciolo D'Oro   Italská soutěž se sídlem v Enohobby Club v Gradara (Itálie). Mezinárodní zastoupení hodnotitelů.
5. International Olive Oil Award Zurich   Soutěž organizuje Swiss Olive Oil Panel v Zurichu (Švýcarsko). Hodnocení probíhá v souladu s pravidly IOC.
6. ARMONIA   Soutěž Armonia pořádá ve Spolentu (Itálie) International Extravirgin Oliveoil Agency.
7. Sol D'Oro   Sol D'Oro competition takes je soutěž konaná ve Veroně (Itálie) s mezinárodní účastí soudců.
8. Oil China   Soutěž Oil China je doma v Pekingu (Čína) s mezinárodní porotou.
9. Olive Japan   Japonská soutěž pořádaná asociací Olive Oil Sommelier Association of Japan s mezinárodní expertní komisí.
10. BIOL Premio Internazionale   Soutěž BIOL se koná v Andria (Itálie) je největší soutěží ekologických extra panenských olivových olejů.
11. SIAL Olive D'Or   Mezinárodní soutěž pořádaná v Montrealu (Kanada) během SIAL Fair.
12. Monocultivar Expo   The Monocultivar Expo se koná v Miláně (Itálie) s mezinárodní expertní komisí.
13. Copenhagen International Olive Oils Competition   Kodaňská (Dánsko) mezinárodní soutěž olivových olejů.
14. Los Angeles Intl. Olive Oil Competition   Soutěž založená L.A. County Fair Organization se širokou základnou mezinárodních hodnotitelů.
15. Feinschmecker Olio Award   Mezinárodní soutěž konaná v Hamburku (Německo) s expertní porotou z různých zemí.
16. Selection   Selection je soutěž konaná v Německu časopisem Seletion s expertní porotou. 

 

V letech 2013, 2014 a 2015 byl nejlepším olivovým olejem podle World´s Best Olive Oils vyhlášen extra panenský olivový olej Venta del Barón, který najdete exkluzivně v našem eshopu.

Nejlepší olivový olej na světě 2014-2015

Používá se opensource systém OpenCart
Stryky.cz, © 2021